Strona w trakcie modernizacji. Przepraszamy za utrudnienia.

Test Coopera z Marcinem Lewandowskim!!!

Nie lada gratka czeka uczestników jesiennej edycji słubickiego testu Coopera. Na zaproszenie trenera Piotra Kiedrowicza przyjedzie nasz słynny biegacz Marcin Lewandowski. Dla współorganizatorów testu Lubusza Słubice i Słubickiej Akademii Biegowej, to jedna z imprez kończących szczególny rok w ich działalności. Rok 40-lecia klubu i 5-lecia akademii.

Na czym polega test?

Test organizują LKS Lubusz Słubice, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Słubicka Akademia Biegowa. Został on opracowany w 1968 roku przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA. Obecnie jest powszechnie stosowany na całym świecie w celu określenia aktualnej kondycji fizycznej.

Test polega na tym, by przez 12 minut należy pokonać (biegiem, marszem) jak najdłuższy dystans. Następnie – za pomocą specjalnych tabel biorących pod uwagę wiek i płeć – odczytuje się, jaki jest poziom naszej wydolności.

Dla kogo test

W teście mogą uczestniczyć wszyscy. W Słubickim teście swoja kondycję sprawdzają dorośli, młodzież i dzieci; od emerytów do przedszkolaków – mówi trener Kiedrowicz - Mnie szczególnie cieszą swoją obecnością rodziny. Rodzice i małe dzieci, razem pokonujący marszem i truchtem dystans 12 minut. To nie tylko tworzenie prozdrowotnych nawyków, ale i wspaniałe rodzinne spędzanie czasu.

Co czeka uczestników jesiennego testu ?

Test odbędzie się w czwartek, 14 października, na stadionie olimpijskim w Słubicach

Wydawanie numerów startowych i ewentualne zapisy (gdyby wcześniej nie zgłosiło się 100 osób) będzie od godziny 15,3o. O 16,3o krótka rozgrzewka z naszym mistrzem i start do biegu najmłodszych. Później jeszcze start do testu 2-3 grup, co pół godziny.

Organizatorzy przygotowali po 100; okolicznościowych numerów startowych oraz medali dla uczestników testu. Otrzyma je pierwszych 100 osób – wg kolejności zgłoszeń. 

Ponadto wśród tych, co zaliczą test zostanie rozlosowane wiele nagród, w tym kilka specjalnych koszulek.

 

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia odbywają się wyłącznie drogą telefoniczną u trenera P. Kiedrowicza – najlepiej pisać sms lub dzwonić na nr 507 044 412 (dzwonienie 9-16 i 21-22). 

Zgłoszenie powinno zawierać:

imię i nazwisko

rok urodzenia

dane kontaktowe (telefon lub e-mail)

miejscowość

nazwę klubu (grupy sportowej lub firmy).

Back to top