SOSiR Słubice: 3. Bieg bez Granic za nami
1914 - 1927 - budowa Stadionu Wschodniomarchijskiego (Ostmarkstadion)Baza sportowa SOSiRBaza turystyczna - ZAPRASZAMYSłubickie Pole Golfowe Dębowa PolanaLodowisko SOSiR
26.07.2018 Aktualności SOSiR
Aktualności SOSiR

3. Bieg bez Granic za nami

Już po raz trzeci partnerski Frankfurt nad Odrą i Słubice byli gospodarzami 3–ciej edycji Biegu bez Granic / Lauf Ohne Grenzen – Frankfurt Oder – Słubice – Frankfurt Oder– 13.07.2018r.

Podczas pierwszej i drugiej edycji start i meta została zorganizowana na stadionie olimpijskim Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słubicach, natomiast gospodarzem startu i mety tegorocznej edycji był Miejski Związek Sportowy we Frankfurcie nad Odrą.

W tegorocznym biegu dystans 1/3 maratonu – 14.065km ukończyło 272 osoby. W klasyfikacji open zwycięzcą biegu został ubiegłoroczny złoty medalista Hannes Hahnel M30 SC Frankfurt ( Oder ). Pozostałe miejsca na podium zajęli: Robert Kiewra i Karol Helak. A to najbardziej nielubiane przez sportowców – 4 miejsce zajął Ireneusz Najdek – Słubice.

Trasa biegu po polskiej stronie przebiegała ul. 1-go Maja i ul. Sportową – najkrótszymi ulicami prowadzącymi z mostu granicznego na stadion w Słubicach – tj. 6.100m od linii startu. Niestety, mimo precyzyjnego przygotowania zabezpieczenia trasy organizatorzy nie ustrzegli się kłopotów, za co zawodników w imieniu Organizatorów przepraszam.

W wyniku powstałej sytuacji zespół roboczy kolejnej edycji biegu na gorąco wyciągnął wnioski które nie powinny powtórzyć się w roku 2019.

Przygotowania do tegorocznego biegu trwały praktycznie od miesiąca października 2017. Najwięcej czasu poświęcono na sprawy organizacyjno – techniczne zawodów. W tym miejscu jeszcze raz przepraszam za powstałą sytuację jednocześnie dziękuję wszystkim zaangażowanym służbą mundurowym : Komendzie Powiatowej Policji w Słubicach, Straży Granicznej w Świecku, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach, Straży Miejskiej w Słubicach i Zespołowi Prywatnego Ratownictwa Medycznego w Słubicach za udzieloną pomoc organizacyjną w trakcie trwania biegu.

/ - / Ryszard Chustecki

Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Spółka z o.o. z siedzibą w Słubicach

zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego - KRS 0000415548 REGON 081017397, NIP 5981630216, Kapitał zakładowy 19 606 000,00 zł 69-100 Słubice ul. Sportowa 1 tel. 95 7582501, fax. 95 7584778, e-mail: sekretariat@sosirslubice.pl