1914 - 1927 - budowa Stadionu Wschodniomarchijskiego (Ostmarkstadion)Baza sportowa SOSiRBaza turystyczna - ZAPRASZAMYSłubickie Pole Golfowe Dębowa PolanaLodowisko SOSiR
28.05.2020

Wyniki Testu Coopera 2020


Rekordowa obsada testu Coopera

 

Aż 91 osób sprawdziło tej wiosny swoją kondycję. Takiej ilości chętnych w jednej edycji testu jeszcze nie było. Ze względu na przepisy zdrowotne rozegrano w dwa dni siedem biegów.

 

Słubiczanie znani są z tego, że licznie uczestniczą w różnych projektach dotyczących aktywności fizycznej, ale takiej ilości się naprawdę nie spodziewaliśmy – powiedział dyrektor SOSiR Ryszard Chustecki – ale widząc zapał i chęci uczestników chętnie poświęciliśmy dwa popołudnia, by zadowolić wszystkich chętnych do sprawdzenia swojej wytrzymałości.

 

A wytrzymałość i kondycja słubiczan okazała się naprawdę bardzo dobra. Z pewnością wpływ na to mają wspomniane liczne projekty prozdrowotne. W wielu z nich uczestniczą z dużym zaangażowaniem całe słubickie rodziny. Coraz częściej można spotkać na tych imprezach grupy rodzinne od wnuków po dziadków. Gminna polityka społeczna idzie w dobrym kierunku. To coraz lepsze efekty prozdrowotne i prorodzinne.

 

Test Coopera to jeden z wielu pomysłów na fizyczne uaktywnienie słubiczan Piotra Kiedrowicza, założyciela Słubickiej Akademii Biegowej. Test prowadzany jest już piaty rok. Zwrócił on uwagę na znakomite wyniki uczestników testu.

Poza kilkoma osobami, które biegły pierwszy raz – powiedział - pozostali uczestniczy testu uzyskiwali w większości wyniki dobre i bardzo dobre. Liczna była grupa osób, które wyraźnie przekroczyły maksymalne normy. Przez koronawirusową sytuację tej wiosny niewiele osób mogło systematycznie ćwiczyć, a mimo to wyniki były znakomite. Widzimy więc, że kondycja i przygotowanie fizyczne słubiczan trwale się podnosi.

 

Choć test Coopera to sprawdzian wytrzymałości i kondycji, a nie zawody warto wymienić tych, którzy najwięcej przebiegli w 12 minut.

Wśród panów dominowali uznani słubiccy biegacze, którzy coraz chętniej uczestniczą w tej próbie. Szymon Łyżwiński uzyskując 3.400m otarł się o rekord testu należący do Grzegorza Ulanowskiego, który jest tylko o 10m lepszy. Drugi wynik wybiegał zwycięzca „Biegu bez granic” Maciej Konczyński 3.300m. Jak nam powiedział – czułem jeszcze w mięśniach sobotni bieg na 10km, ale nie mogłem sobie odmówić uczestnictwa w takiej biegowej frajdzie. Trzecią odległość 3.250m wybiegał Maciej Kowalski z Ośna. Wśród najmłodszych rewelacyjną kondycję pokazał Jacek Biernacki 2.950m.

Wśród pań niespodziewanie dominowały młode zawodniczki z Lubusza Słubice. Najwięcej 2.935m wybiegała Natalka Kiedrowicz, wyprzedzając zwyciężczynię wielu dorosłych biegów Aleksandrę Guzik – 2.840m. Dwadzieścia metrów za panią Aleksandrą przybiegła jedenastolatka z Ośna Iga Mizerska. Taki dystans to dowód wielkiego talentu biegowego. Zresztą Lubusz i Akademia Biegowa mają w tym roczniku wyjątkowy urodzaj talentów. Karina Garczyk, Klarysa Baca Chomicz, Zuzia Smolińska pokazały, że nie przypadkiem należą do ścisłej czołówki krajowej w swojej kategorii wiekowej.

Można by wyróżnić jeszcze wiele osób, zwłaszcza wśród dziewcząt i chłopców, ale zapraszamy do lektury wyników. Wyniki testu zaliczane są do Biegowego Grand Prix Słubic. Ponieważ mamy już także rozegrany bieg na 3km kobiet w ramach „Sportowego dnia kobiet” oraz „Bieg bez Granic”, to za kilka dni przedstawimy aktualną klasyfikację Grand Prix.

  

Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Spółka z o.o. z siedzibą w Słubicach

zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego - KRS 0000415548 REGON 081017397, NIP 5981630216, Kapitał zakładowy 19 606 000,00 zł 69-100 Słubice ul. Sportowa 1 tel. 95 7582501, fax. 95 7584778, e-mail: sekretariat@sosirslubice.pl